nedeľa 19. februára 2012

5 dôvodov prečo #2

Meme usporadúva Stormy
. . . čítať aj v dnešnom svete

1. slovná zásoba - čím viac čítate, tým lepšie sa viete vyjadrovať, poznám z vlastných skúsenosti. Spoznáte nové slová a pritom sa zbavíte. Plusom je, keď čítate v cudzom jazyku. Vtedy spojíte príjemné s užitočným. Keď čítate knihu napr. po anglicky, je to akoby ste sa stále vzdelávali. Každou knihou.

2. príbehy - každá knihy žije vlastným životom. Dnes si už každý vie vybrať knihu, ktorá by mu ulahodila, pretože existuje nespočetne veľa príbehov, ktoré vás chytia za srdce.

3. lepšie využitie voľného času - dnešná mládež ani nevie o čo prichádza, keď nečíta. Nehovorím o blogeroch a ľuďoch, ktorí čítanie zbožňujú, ale o obyčajných osobách, ktorí si radšej vyrazia von za účelom opitia sa a podobne.

4. rozmanitosť - tento bod bude asi podobný ako druhý, ale ... Neviem si predstaviť človeka, ktorí by čítanie vyslovene neznášal. V dnešnom svete existujú rozmanité žánre, ktorých je neúrekom, čiže si človek môže vybrať podľa svojho gusta. Či už je to fantasy v rôznych podobách, detektívky, romantické knihy pre ženy, alebo historické príbehy. Knihy pre mládež o dnešných problémoch a podobne. Mohla by som stráviť hodiny vymenúvaním všetkých žánrov a aj tak by som ich neopísala všetky.

5. útek z reality - toto sa týka prevažne fantasy kníh, ale ... myslím, že každý človek je rád, keď má možnosť utiecť od svojich problémov. Práve túto možnosť nám prinášajú fantasy krajiny, ktoré pre nás vymysleli spisovatelia. Jednoducho, keď sa človek do týchto príbehov začíta má chuť sa premiestniť do toho sveta a zažiť v ňom nejaké dobrodružstvo.

Našla by som ešte viac dôvodov, prečo čítať, ale tieto mi prídu najhlavnejšie :)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára