sobota 14. apríla 2012

On my wishlist #13

Toto meme usporadúva Book Chick City


Autor: Veronica Rossiová
Názov: Pod vražednou oblohou
Anotácia:
Mesto, v ktorom žije sedemnásťročná Aria, sa volá Blaženosť. Azda preto, lebo jeho obyvatelia sú v ňom chránení pred nebezpečenstvom striehnucim mimo jeho dômyselného obranného systému. Svet sa totiž od základu zmenil: z oblohy z času na čas šľahajú ohnivé elektrické prúdy a spália všetko, čoho sa dotknú, hrozia aj epidémie smrteľných chorôb. Napriek tomu aj tam existuje život – v podobe „divochov“ či iných záhadných tvorov. Mešťania a tí „zvonku“ sa odjakživa nenávidia... Osudy dvoch mladých ľudí z rozdielnych svetov Arie a Sokola sa nečakane spojili, keď dievča nespravodlivo vyhostili z mesta, aby nemohlo svedčiť proti privilegovanému konzulovmu synovi. Prežila práve vďaka Sokolovi a „menejcenným“ bytostiam z voľnej prírody. Spoločne sa vydali hľadať Ariinu nezvestnú matku. Aria postupne poznáva výnimočné schopnosti svojich spoločníkov – jeden má dokonalý sluch, iný čuch, ďalší zrak – a uvedomuje si aj vlastné dovtedy neodhalené zručnosti. Naučí sa prežiť v divočine, loviť, variť, hľadať pitnú vodu, unikať pred vlkmi a odhadovať, kedy na zem opäť udrie vražedný éter z oblohy. Láska k Sokolovi ju však postaví pred ťažké rozhodnutie – má sa pridať k divochom, alebo radšej k svojej rodine a spoločne napraviť krivdu?

5 komentárov:

 1. Jop, toto by som tiež chcela, či už v aj alebo sj.:D Hádam raz.:D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tak na tohle se opravdu těším! ;) Zaujala mě obálka, ale potom mě přímo dostal trailer...:D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tak mne sa to tiež páči, ale nie som si istá, či si to mám, alebo nemám prečítať lebo v poslednom čase akosi strácam čuch na knihy (a to som vždy vedela natrafiť na super knihu!)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Alexis: ak si chceš prečítať naozaj dobrú knihu tak siahni po Mene vetra, je síce hrubá ale príbeh je prepracovaný do najmenších detailov :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Toto by som si rada prečítala 8)

  OdpovedaťOdstrániť