štvrtok 12. júla 2012

Ukážka: Mesto kostí /Nástroje smrteľníkov #1/ - Cassandra Clare

Mesto kostí je jednou z najočakávanejších kníh tohto roku. Ja mám pre vás exkluzívne ukážku už teraz. Sama som na knihu zvedavá. Obálku zatiaľ ešte nemáme, pretože vydavateľstvo SLOVART pre nás chystá prekvapenie a to v podobe vlastnej, originálnej obálky. Kto je zvedavý tak ako ja?

Pätnásťročná Clary Freyová sa v nočnom klube stane svedkom vraždy – vraždy, ktorú spáchali traja tínedžeri so zvláštnymi tetovaniami na tele a s prapodivnými zbraňami. Stačí len okamih a všetky telá jej zrazu zmiznú pred očami. Potom je naozaj ťažké zavolať policajtov, aby vyšetrili vraždu neviditeľnej obete neviditeľnými tínedžermi. Tak sa Clary prvýkrát stretla s Jaceom, Tieňolovcom, ktorý zbavuje náš svet démonov. Clary je vtiahnutá do Jaceovho sveta, jej mama zmizne a ju napadne démon. 

A teraz samotná ukážka, určite stojí za prečítanie.Ja sa už naozaj na knihu teším. A čo vy? Čítali ste už Mesto kostí v angličtine alebo čakáte na slovenský preklad?

2 komentáre:

  1. ech, čítala som to v češtine. Tento preklad nie je zlý,...ale prečo používajú slovo trable a iné čechizmy, ach jáááj..som zvedavá na obálku :D

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Super, koľko ukážok máš...:)
    TMI som čítala v češtine (orig. trilógiu), zvyšné dva diely v angličtine.
    Na obálky sa teším. Čo sa týka prekladu, prečítala som iba kúsok, takže nejdem posudzovať, ale 'trable' a 'ohodenie' ma dosť udreli do očí...:/

    OdpovedaťOdstrániť