streda 4. apríla 2012

Waiting on Wednesday #11

Toto meme usporadúva Breaking the Spine.

Autor: Enja Rúčková
Názov: Most kolibríkov
Anotácia zo stránky vydavateľstva Motýľ:

Volám sa Katka. Keby ste sa opýtali mojich rodičov na to, aká som, bez dychu by z nich vypadlo: zvedavá a zasnívaná. Áno, mám problém sa sprítomniť. Svedčí o tom jazva na mojej hornej pere ako viditeľná pamiatka na to, že mám hlavu ustavične v oblakoch.

Lenže jemu sa tá jazva páči. Nevadí mu moja všetečnosť, záľuba v tmavých lakoch na nechty či nenávisť k programovaniu. Berie ma takú, aká som, čo sa mojim rodičom nedarí, odkedy som sa narodila. Rozpaľuje ma svojou temperamentnou španielčinou, no dokáže aj mnohé iné veci. Nie nadarmo nosí indiánske meno Ten, ktorý vie. Zliezol z peruánskych Ánd, prerušil styk so svojou rodinou a splynul s neznámym európskym davom. On tvrdí, že to urobil iba preto, že je samotár. V skutočnosti ma prišiel pred niečím varovať.

A moja zvedavosť sa nezaprela. Vďaka nej som sa vybrala po krehkom moste, ktorý prepojil môj racionálny svet s jeho iracionálnym, s jediným cieľom: nájsť pravdu.

Na túto knihu som nesmierne zvedavá. Síce má ešte len vyjsť, ale už teraz sa mi pozdáva. Ďalšie fantasy z pera slovenskej autorky. Moje srdce plesá. Od Enji som čítala len Risknem to s punkerom a jej štýl sa mi veľmi páčil. preto akonáhle táto kniha vyjde, chcem ju mať na poličke.

3 komentáre:

  1. To vyzerá naozaj dobre!:) Začínam mať až priveľa plánov na knihy, ktoré by som chcela...xD A ty tomu značne napomáhaš, Sue!xD x)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. - tvári sa ako anjelik - ja za to nemôžem, že tolko skvelých kníh vychádza, tak zbaliť dákeho milionára a máš po probléme :P

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Úžasný nápad.:DD Dohoď mi niekoho, ale mladého.:D

    OdpovedaťOdstrániť